Bugun...


Konut kredisi faiz oranlarında düşüş yolda!
Tarih: 10-10-2018 10:51:40 Güncelleme: 10-10-2018 10:51:40 + -


Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nı açıkladı. Albayrak, "1 Ağustostan itibaren geçerli olmak üzere bankalarımız yüksek faizle kullandırdığı kredilerde yüzde 10 indirim yapacak" dedi...

facebook-paylas
Tarih: 10-10-2018 10:51

Konut kredisi faiz oranlarında düşüş yolda!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nı açıkladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bakan Albayrak özellikle konut kredisi kullanacakları sevindirecek müjde verdi. Konuşması sırasında kredi faizlerini değerlendiren Albayrak, "1 Ağustostan itibaren geçerli olmak üzere bankalarımız yüksek faizle kullandırdığı kredilerde yüzde 10 indirim yapacak" dedi. 

Albayrak, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, bu süreçte özellikle, BDDK, Merkez Bankası, Bankalar Birliği ve diğer tüm kurum ve paydaşlarla güçlü bir koordinasyon ortaya koyduklarını söyledi.

Bankaların ağustos döneminde yaşanan spekülatif dalgalanmalara karşı SWAP işleri özelinde, yaşanan süreçte önce yüzde 50, sonra yüzde 25 sınırlamalarla birlikte yurt dışı kaynaklı olabilecek dalgalanmaların önüne geçecek adımlar atıldığını hatırlatan Albayrak, mevduat hesaplarında stopaj oranlarının ayarlanması başta olmak üzere ihracat bedellerinin Türkiye'ye getirilmesi, sözleşmelerde TL'ye geçiş ile Türk lirasını güçlendirecek ve kurun enflasyon baskısını azaltacak adımlar attıklarını belirtti.

Konut kredisi faiz oranları yüzde 3'ü geçmiş durumda. En düşük konut kredi faiz oranı yüzde 1,98. İpotekli konut satışlarının azalmasına neden olan yüksek faiz oranları Albayrak'ın müjdelediği haberle yüzde 10 düşecek. 

Albayrak, "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na katılacak tüm firmalarımız, belirlenen logo ile birlikte asgari yüzde 10 indirim uygulayacak" dedi.
Kaynak: www.emlakkulisi.comFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SEKTÖR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
YUKARI